Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Chyby pri predaji nehnuteľnosti

Pridané: 7.2.2024

Predajcovia nehnuteľností môžu urobiť niekoľko kritických chýb, ktoré môžu negatívne ovplyvniť celý proces, výrazne znížiť predajnú cenu, či dokonca obchod úplne znemožniť. Pozrime sa na najzávažnejšie z nich, ktorým by sa mali predajcovia určite vyvarovať.

  • Nadhodnotenie ceny nehnuteľnosti: Stanovenie príliš vysokej ceny môže potenciálnych kupujúcich odradiť, čo môže viesť k dlhšiemu času na trhu a nakoniec k nutnosti znížiť cenu.
  • Zanedbávanie opráv a úprav: Ignorovanie malých opráv alebo úprav, ktoré by mohli zvýšiť atraktivitu nehnuteľnosti, môže odstrašiť kupujúcich, ktorí nechcú investovať do nehnuteľnosti, ktorá vyžaduje ďalšie práce.
  • Nedostatočná prezentácia nehnuteľnosti: Zlá vizuálna prezentácia, vrátane neprofesionálnych fotografií, videí, neuprataných priestorov, môže vytvoriť negatívny prvý dojem, ktorý môže odvrátiť potenciálnych kupujúcich.
  • Zlé načasovanie predaja: Predaj nehnuteľnosti v zlom období, ako je napríklad trh s prebytkom nehnuteľností alebo mimo sezóny, môže viesť k nižším ponukám a dlhšiemu času predaja.
  • Nevyužitie realitného agenta: Pokus o predaj nehnuteľnosti bez pomoci skúseného realitného agenta môže viesť k chybám v stanovení ceny, marketingu a vyjednávaní, čo môže znížiť konečnú predajnú cenu.
  • Ignorovanie trhových podmienok: Nepochopenie aktuálného stavu trhu môže viesť k nerealistickým očakávaniam ohľadne ceny a času predaja.
  • Emocionálna angažovanosť: Prílišná emocionálna angažovanosť majiteľa nehnutelnosti v procese predaja môže zasahovať do rozhodovania a kompromitovať objektívne vyjednávanie.
  • Nedostatočná reklama: Nedostatočná alebo zlá marketingová stratégia môže znamenať, že vaša nehnuteľnosť nedosiahne dostatočne široké publikum potenciálnych kupujúcich.
  • Nepripravenosť na vyjednávanie: Nedostatočná pripravenosť alebo neochota k vyjednávaniu môže viesť k zbytočným stratám alebo k predĺženiu predaja.
  • Nevyužitie profesionálnych služieb: Neinvestovanie do profesionálnych služieb, ako sú fotografia, home staging, alebo právne poradenstvo, môže znížiť záujem kupujúcich a predajnú cenu.

Týmto chybám sa dá vyhnúť prostredníctvom dôkladnej prípravy a nadviazením spolupráce so skúsenými odborníkmi z oblasti realít.